Потниця у дорослих: види, причини, лікування

Що таке пітниця?

Пітниця – це захворювання, яке відноситься до групи простих дерматитів. Найчастіше їй страждають діти грудного та молодшого віку, детальніше дивіться за посиланням https://vabos.com.ua/pitnicya-u-doroslix-i-ditej-foto-simptomi-likuvannya/. Але за певних умов страждають і дорослі.

Як пітниця виглядає?

Вона характерна появою бульбашок або вузликів на поверхні шкіри. Все залежить від виду пітниці. Але загальна ознака – це почервоніння та подразнення шкіри. А далі варто розібратися у її вигляді, і тут уже будуть окремі ознаки.

Види пітниці

Кристалічна пітниця

Вона виникає при поверхневій закупорці проток потових залоз і цим сприяє накопиченню в цьому поверхневому шарі поту. Вона називається кристалічною, тому що проявляється у вигляді бульбашок із прозорою рідиною. Їх можна розкрити без шкоди здоров’ю, і нічого страшного в цьому немає. Чимось вони нагадують прищі, тільки рідина прозора, а самі бульбашки безболісні. При цьому жодної ознаки запалення при такій пітниці немає.

Червона пітниця

Це найпоширеніший вид захворювання. І найчастіша причина його появи – це перегріви, висока температура, а відповідно підвищене потовиділення. Закупорка часу в даному випадку відбувається в епідермальній частині проток. А це вже спричиняє запальні процеси. При цьому на шкірі утворюються червоні цятки невеликого розміру.

Постулезная пітниця

Цей вид хвороби досить рідкісний, тому що насправді є ускладненням червоної пітниці. Зазвичай людина лікує червону і до стадії не доходить. Цю пітницю називають ще жовтою. Вона характерна більш важким і занедбаним запаленням. І відповідно плями, які видно на шкірі, більш насичені.

Потниця у дорослих: види, причини, лікування

Причини появи пітниці

Найголовніша причина появи пітниці – це висока температура. Це стосується як температури повітря, так і температури тіла. Наприклад, якщо людина лихоманка. Це спекотна погода, це синтетичний одяг, який не пропускає повітря і не дає шкірі дихати, погано вбирає потовиділення. Також причиною може стати ультрафіолетове випромінювання, олії для шкіри, низькоякісна косметика та парфумерія. Іноді дорослі пітницю можуть викликати медичні прилади, з якими доводиться ходити: електрони, монітори для серця і т.д.

На лиці

Головна причина пітниці на обличчі – це косметика та штучна закупорка доби. Таке відбувається дуже рідко і зазвичай виражається легким почервонінням або кристалічною пітницею.

На шиї

Знову ж таки це косметика, парфум. Але найчастіше фізична дія на шкіру: роздратування від тертя, синтетична тканина і так далі.

На спині

Висока температура та синтетична тканина – головні причини пітниці на спині.

У паху

Насамперед, це фізична дія. Постійне тертя, постійний рух призводить до сильного роздратування та запалення шкірних покривів. Далі синтетична тканина, синтетична білизна призводить до сильної закупорки пір. І все це разом призводить до пітниці.

Чи може бути ускладнення?

Ускладнення може лише одне. Як ми говорили раніше, червона пітниця може перерости у жовту. Просто серйозніше запалення. Але ні до чого жахливого це не спричинить.

Симптоми пітниці

Скарги, які людина пред’являтиме при пітниці, – це висипання, свербіж та дискомфорт. При алергії може бути всіляка локалізація, яка може бути навіть не характерна пітниці. При алергії почервоніння шкіри буде яскравішим і свербіж буде нав’язливішим і дратівливим.

Діагностика

Насамперед варто сказати, що не треба займатися самодіагностикою і тим більше самолікуванням. Будь-яка дія на хворобу без обстеження лікаря повністю «змиває» картину для фахівця. Лікар має провести діагностику, визначити хворобу та призначити лікування. У випадку з пітницею навіть не доведеться робити жодних аналізів та зіскрібків. За описом симптомів пацієнта та зовнішнього огляду лікар зможе визначити діагноз.

Лікування пітниці

Лікування в домашніх умовах

Лікування в домашніх умовах починається з режиму дотримання гігієни. Так, необхідні регулярні купання з гіпоалергенними миючими засобами. Також варто прибрати одразу всю косметику, якою користувалися. Варто виключити й інші хімічні засоби, особливо якщо нещодавно ви, наприклад, почали використовувати новий порошок, миючий засіб для посуду, кондиціонер і т.д. Якщо людина сама розуміє, що це пітниця, то далі в бій йдуть засоби, що підсушують, з цинком. Присипки, 1% розчин бору або саліцилової кислоти, відвари шавлії, календули та звіробою.